Cala Boquer na Majorce

Cala Boquer to kolejna zatoka na wyspie, której nie znajdziecie w typowych przewodnikach o Majorce. To miejsce jest dość ciężko dostępne, ze względu na swoje położenie. Aby dojść do Cala Boquer, musicie zaparkować samochód w okolicy tej lokalizacji “39.91304042599087, 3.083920903042578” i następnie iść około 1,5 h pieszo. Trasa jest prosta i bardzo widokowa, ze względu na to, że nad zatokę prowadzi dolina o tej samej nazwie. Na samej zatoce nie ma żadnych serwisów, nie ma także ratowników, dlatego bardzo ważne jest, abyście zaopatrzyli się w napoje i jedzenie, a także czapki/parasole na plaże. Plaża jest kamienista, więc zdecydowanie przydadzą się także buty do pływania.

Po drodze na Cala Boquer miniecie domy Boquer. Niektóre z nich wybudowane były w XVII wieku. Co ciekawe, miniecie także prehistoryczną wioskę talaiotyczną i będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądało budownictwo i osiedla mieszkalne lokalnych mieszkańców sprzed tysięcy lat. Dolina Boquer to dzikie tereny, które są ledwo naruszone przez turystów. Sama zatoka leży u stóp gór Serra de Tramuntana, których krajobraz wpisany jest na światową listę UNESCO. Tutejsza przyroda, malownicze krajobrazy i dzikość robią ogromne wrażenie.

Plaża Cala Boquer nie jest dużych rozmiarów, ale za to przyciąga do siebie pięknymi widokami, spokojem, dziewiczą okolicą i możliwością odwiedzenia miejsca, do którego docierają raczej nieliczni turyści. Z plaży widać wysunięty na północ klif Punta Nau, co jest niespotykanym widokiem. Jest to świetne miejsce na zdjęcia, wypoczynek i tworzenie wspomnień. Istnieje także możliwość dojechania autobusem do punktu, w którym zaczyna się szlak Cami Boquer, więc miejsce mimo dalekiej odległości nie jest skomplikowane do odwiedzenia.

Co robić w okolicach Cala Boquer?

Koniecznie odwiedzić Formentor oraz okoliczne punkty widokowe i zatoki. Serdecznie polecam Mirador Es Colomer, Playa Formentor, Cala Figuera oraz oczywiście Cap de Formentor. Nieco dalej warto odwiedzić takie miejsca jak Pollensa, Alcudia, Playa de Muro, czy także przepiękne miejsce z krętymi drogami, czyli Sa Calobra. Możliwości jest naprawdę wiele, ponieważ okolica gór Serrra de Tramuntana jest niezwykle krajobrazowa.

Bardzo ciekawi mnie, czy ktoś z moich czytelników był kiedykolwiek nad zatoką Cala Boquer. Nie jest to aż tak oczywiste miejsce, więc koniecznie dajcie mi znać w komentarzach, czy udało Wam się tam dotrzeć! 🙂

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/