Cala Beltran na Majorce

Cala Beltran to jedna z najmniejszych zatok, jakie oferuje przepiękna wyspa Majorka. Zatoka znajduje się tuż obok słynnej zatoki Cala Pi. Na Cala Beltran nie dojedziesz samochodem, rowerem ani autobusem. Aby się na nią dostać, musisz przejść przez klify lub dopłynąć tam łodzią. Pamiętaj o wygodnych butach, przekąskach i wodzie, ponieważ w okolicy nie ma żadnych sklepów ani restauracji. Wycieczka nie nadaje się dla mniejszych dzieci, w tym wypadku polecam zrobić przystanek na pięknej Cala Pi.

Aby dostać się na Cala Beltran, musicie przejść przez plażę Cala Pi oraz wejść na klify. Nie martwcie się, trasa nie jest aż tak wymagająca, a sama zatoka Beltran znajduje się trochę ponad kilometr od samej Cala Pi. Trasa prowadzi przez klify, surowe tereny, gdzie niegdzie porośnięte sosnowym lasem i typowymi dla Majorki roślinami. Najlepiej obrać trasę blisko morza, dzięki czemu zobaczymy małą zatokę Cala Beltran w całej okazałości.

Co robić na Cala Beltran i w jej okolicach?

To, co przyciąga na tę zatokę to zdecydowanie jej wygląd. Zatoka przypomina krętą rzekę, a sama plaża jest szeroka na niecałe 20 metrów. Jest też kamienista, dlatego serdecznie polecam wziąć ze sobą buty na skałki. To idealne miejsce do nurkowania z maską, nacieszenia się naturą i dziką stroną Majorki. Miejsce nie jest mocno oblegane, natomiast często przypływają tu małe łódki. Woda robi tu ogromne wrażenie, jest krystalicznie czysta i ma przepiękny, turkusowy kolor.

Uprzedzam, że przy brzegu mogą być algi — nie każdy za nimi przepada, jednak są one ważną częścią ekosystemu. Nie polecam się tutaj za mocno wygłupiać lub podejmować ryzykowne decyzje podczas skakania z klifów do wody, ponieważ bardzo tutaj ciężko o dojazd pomocy, ze względu na lokalizację. Cala Beltran to świetne miejsce dla osób, które szukają przygód i nie lubią podczas wakacji siedzieć w miejscu, aczkolwiek zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

To jak? Czy komukolwiek z Was udało się dotrzeć na Cala Beltran? Jak Wasze wrażenia? Podzielcie się nimi koniecznie w komentarzu!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/