Cala Anguila na Majorce

Cala Anguila to jedna z tych zatok, z których nie chcesz wychodzić. Kolor wody jest tutaj jak nie z tej ziemi. Pięknie przezroczysty i turkusowy. Zatoka jest mała, latem jest tutaj naprawdę tłoczno, ze względu na sporą ilość hoteli w okolicy oraz turystyczne miejscowości wokół, ale ma swój urok. Plaża Cala Anguila otoczona jest średniej wysokości klifami, na których rośnie spora ilość sosen. Serdecznie polecam Wam wejść na klify i zobaczyć zatokę z zupełnie innej perspektywy. Jest pięknie.

Plaża jest piaszczysta, znajdują się tutaj prysznice, toalety, latem jest tutaj ratownik. Miejsce idealne na paddle board, kajak, czy też nurkowanie z maską. Na tyłach plaży znajduje się bar, a parking jest tuż za plażą. W okolicy oferowane są także rejsy katamaranem, co bardzo polecam. Dzięki temu macie możliwość obejrzenia zatoki Cala Anguila oraz innych w okolicy od strony morza. Cala Anguila to idealne miejsce dla osób, które szukają spokoju i relaksu podczas wakacji.

Co robić w Cala Anguila i okolicach?

Na pewno dużo spacerować. W niedalekiej odleglości znajdują się takie zatoki jak Cala Mandia, czy też Cala Romantica. Autobusem dojedziecie za to do miasteczka portowego Porto Cristo, gdzie możecie odwiedzić także jaskinie Cuevas del Drach. Nieco dalej bardzo polecam odwiedzić takie zatoki jak Cala Morlanda, czy piękną plażę Sa Coma i ranczo położone tuż za plażą.

Kierując się na południe warto odwiedzić zatoki Cales de Mallorca – Cala Antena, Cala Domingos, a nieco dalej wszystkie zatoki znajdujące się w przepięknym Cala d’Or. Miasta warte odwiedzenia to zdecydowanie: Son Servera, Felanitx, Santanyi. Koniecznie napiszcie w komentarzu co uważacie o Cala Anguila i jeżeli kiedykolwiek tu byliście, to czy polecacie to miejsce innym czytelnikom!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/