Alaro na Majorce

Alaro to miasteczko, które jest mniej turystyczne, jednak nadal warte odwiedzenia. Znajdziecie tu więcej lokalnych mieszkańców niż turystów czy obcokrajowców-rezydentów. Miasto znajduje się w dolinie, pośród gór Serra de Tramuntana. Wybierając się do Alaro poznacie miejscowe tradycje, kulturę, architekturę typową dla Majorki. Miejsce to przyciąga miłośników kolarstwa, pieszych wędrówek i przepięknych tras widokowych. Jednym z takich miejsc zdecydowanie będzie Castillo de Alaro. Trasa na zamek zajmuje około 2 godzin w jedną stronę i nie należy do najprostszych.

W samym Alaro znajdziecie także całą masę lokalnych restauracji, a w sobotę, co tydzień rozkładane są tu stoiska, w których kupicie lokalne produkty, pamiątki, ubrania, świeże warzywa i owoce z całej Majorki. Rynek rozkłada się o godzinie 9 i zamyka o godzinie 14:00. Alaro słynie także z wyrobu obuwia, więc jeżeli planujecie kupić coś typowo z Majorki, to dobrze trafiliście! Koniecznie przejdźcie się w głąb miasta i zagubcie się w ciasnych uliczkach. Tak najlepiej odkrywa się miasteczko!

Co robić w okolicach Alaro?

Koniecznie udajcie się do takich miasteczek jak Orient, Bunyola, czy Binissalem. W okresie jesienno-zimowym udajcie się nad naturalne wodospady Salt des Freu, a jeżeli macie więcej czasu to serdecznie polecam Wam wybrać się do Jardines de Alfabia, Willa Raixa, Soller i Fornalutx. Ja miasteczko Alaro uznaję za jedno z tych, które oddaje w pełni lokalną stronę Majorki, nie jest aż tak nastawione na turystykę. Odnajdziecie tu spokój, piękne krajobrazy, zrelaksujecie się i poczujecie się jak w bajce.

Czy komuś z Was udało się dotrzeć do miasteczka Alaro? Jak wrażenia? Podzielcie się nimi w komentarzu pod postem!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/